Aparat za peko kruha ewa

tanikka  

član od: 3.3.2006

sporočila: 12

tema odprta - 18. apr 2007 9:37 | ogledi: 6.816 | odgovori: 11

Mene pa zanima, če ima kdo aparat za peko kruha EWA XBM 1089, iz Mercatorja, je takšen bolj velik. Jaz ne vem, kaj je narobe, kruh sploh ni tak kot bi moral biti, moj oče ga peče isto kot jaz sedaj, pa je njegov kruh penast in dober, moj pa je tak gosti in ...

Pa še to: pečeva ga oba na hitrem programu, s tem da je na tem avtomatu to program RAPID in ne Quick. Včsasih mi zamesi samo eno stran, drugo sploh ne vredu, kruh zelo težko dobim iz posede, pa ga takoj vzamem ven, pa npr. dam kakšno stopnjo zapečenosti želim (light, medium ali dark), pa je vse isti šmorn, sploh ni razlike.

Kaj naj naredim???

Fora je v tem, da sem ga dobila za RD od tašče. Čeprav sem zelo vesela da sem ga dobila, valda, sem pa hkrati zelo razočarana, da je tak klumpast! Da ne dela tak kot bi moral.

Prosim za nasvete, če imate podobne izkušnje.

tanikka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. apr 2007 10:49

Daj očetu svoj aparat, da enkrat speče, pa ti bo takoj jasno, kaj je narobe - a izbira programa ali pa struktura testa. Mogoče malo premalo ali malo preveč tekočine ali preveč kvasa. Za pol kile moke samo 1/3 kvasa, torej tam okrog 14 gramov ali pa še manj.

Po tem, da ti mesi samo eno stran, sklepam, da ima tvoj aparat dve gnetilki. Meni se je že zgodilo, da mi eno stran ni mesilo, ker gnetilka ni bila do dna nataknjena na os. Neenakomerna porazdelitev mase pa pomeni, da je testo verjetno pretrdo.

 

LP

tanikka  

član od: 3.3.2006

sporočila: 12

18. apr 2007 13:02

Jaz uporabljam Hoferjevo mešanico za kruh. Točno po navodilih. Delam iz 1/2 kg moke, zato uporabim hitri program. Niti kruh ne gre lepo ven iz posode, moram orng tovčt gor. Gnetilki pa sploh ne greta čist do konca dol, pa ju lak tiščim dolk kolk morem pa ne gre. Mogoče pa zato. Ful sem razočarana... tanikka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

18. apr 2007 14:06

Hm, jaz nikdar ne uporabim hitrega programa, niti za polovično količino ne. Samo enkrat sem to naredila in je bil "pocn", od takrat vse lepo na basic in se še ni ponesrečilo.

 

Kaj pa če je z apartom kaj narobe?

Mamamia

mamamia

tanikka  

član od: 3.3.2006

sporočila: 12

18. apr 2007 14:25

Jaz uporabljam Hoferjevo mešanico za kruh. Točno po navodilih. Delam iz 1/2 kg moke, zato uporabim hitri program. Niti kruh ne gre lepo ven iz posode, moram orng tovčt gor. Gnetilki pa sploh ne greta čist do konca dol, pa ju lak tiščim dolk kolk morem pa ne gre. Mogoče pa zato. Ful sem razočarana... tanikka

tanikka  

član od: 3.3.2006

sporočila: 12

18. apr 2007 14:29

Pardon, 2x mi je poslalo... Naši vsi 1/2 kg moke pečejo na hitrem programu, in kruh je penast in visok in njami... Sem že razmišljala o tem, da bi bilo z aparatom kaj narobe, KAJTI!!! sploh ni bilo noter v škatli navodil za uporabo, škatla je bila cela polimana, tašča je pa tudi rekla, da je bila baje zadnja škatla tam v trgovini. Sem razmišljala, kaj pa če je kdo prinesel aparat nazaj, ker ni bil uredu, pa so ga naprej poturili??? Saj sem bila v Mercatorju in sem rekla prodajalki to, pa je rekla, da to ne delajo. Ha, če je to sploh res? Žal mi je, da imam takšno smolo, pa še za darilo sem ga dobila, pa ful sem si ga želela imet, zdaj pa imam celo sranje. Bom probala naslednjič pečt na normelnem , samo tam pa 3 ure peče: A ni to malo predolgo za 1/2 kg moke? VSAK NASVET MI ZELO PRAV PRIDE!!! tanikka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

18. apr 2007 14:34

Naredi, kot je predlagala Lijana - naj oče s tvojim kruhomatom speče kruh, pa bo hitro jasno, ali je kaj narobe s tvojo roko ali z aparatom....

 

Že res, da je pol kg moke premalo, ampak jaz sem samo enkrat pekla na hitrem programu in nikdar več. VSak pač najde način, ki mu ustreza...če le aparat ne "zeza"..pa smo spet na začetku

mamamia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. apr 2007 14:45

Odvisno od modela, pri mojem kruhopeku traja šnel program 2 uri, krajši je samo  tisti enourni, ki je samo za peko brez gnetenja in vzhajanja.

Tako, da ne gre posploševati.  Različni aparati imajo pod imenim hitri program precejšen časovni razpon  in kar je pri tvojem hitri program, je lahko pri očetovem nekaj čisto drugega.

 Obstaja ena zelo dolga tema na forumu o peki kruha v avtomatu in sem si  vzela čas in prebrala vse, preden sem se spravila k peki. Sama nisem še nikoli pekla kruha na kakšnem drugem programu, vedno dam na ta  hitrega in kruh je iz pol kg hoferjeve moke vedno visok in rahel. Za spoznanje nižji je od vseh njihovih preizkušenih mešanic edino polnozrnati.

 Gnetilki se morata vrteti, če se ne, potem ali nista dosti globoko nataknjeni, ali pa sta pokvarjeni. Meni se je že dvakrat primerilo, da se gnetilka ni premaknila niti za mm, pa mi je mož popravil. Logično je, da nista čisto do dna, pod njima je še kakšen mm lufta.

 

tanikka  

član od: 3.3.2006

sporočila: 12

18. apr 2007 15:00

Gnetilke: pri mojima dvema je kar dober 0,5 cm lufta odspodaj. Z možem pa sva pogruntala to, ja, da pri fotrovem aparatu hitri program na dvojki, na najinem pa piše na dvojki QUICK, pa ni delalo kot bi moglo. In tako sva ugotovila da je na 4-ki RAPID (hitro), ki dela tako kot njemu 2, da najprej malo segreva, nato meša, nato vzhaja in peče, vsega skupaj 2 uri. Eh, saj bo. Bom verjetno tudi jaz diplomirala zraven tega avtomata. Iščem tisto temo, ja samo še nisem prišla do nje... Tak da če katera slučajno ve, kje je, če je že gledala (na kateri strani), naj mi pošlje link, pliiiiissss. Drugače se bom sama potrudila, ni panike. tanikka

tanikka  

član od: 3.3.2006

sporočila: 12

18. apr 2007 17:38

o, Lijana, zlata si!!!!!! Meni tega ni vrglo ven, sem uporabila iskalnik, vendar nisem prijavljena na Paket Plus. Tisočkrat hvala!!! tanikka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti